Hydroponie

HYDROPONIE - nejčistší a nejjednodušší způsob pěstování rostlin.

Hydroponie je jednoduše pěstování rostlin ve vodě, bez přítomnosti substrátu. Kořenový systém je částečně ponořen do vody a je zasypán tzv. hydrogranulemi. Tímto způsobem je kořenový systém schopen přijímat dostatečné množství CO2 ze vzduchu - rostliny lépe a zdravěji rostou. Pravděpodobnost výskytu nemocí a plísní, které se u běžného způsobu pěstování často vyskytují, je díky absenci substrátu a provzdušněnému kořenovému systémů téměř eliminována.

Rostliny pěstované touto metodou extrahují své živiny pouze z vody - tzv. živného roztoku. Živiny jsou dodávány velmi snadným a přesným způsobem - pouze to, co se aplikuje do roztoku se dostane do kořenového systému, nic nezůstává a neeroduje v substrátu. Aplikace živin se při námi dodávaném způsobu speciálních hydroponických květináčů realizuje pouze 3x do roka.  V závislosti na typu květináče a jeho poloze se zálivka realizuje 1x za 2-3 týdny. Ukazatel množství vody - vodoznak - je oproti tzv. samozavlažovacím systémům rostlin pěstovaných v substrátech naprosto přesný a spolehlivý - péči o hydroponické rostliny nyní zvládne opravdu každý. 

 

HYDROPONICKÉ SETY


Abychom vám ještě více zjednodušilipěstování rostlin doma či v kanceláři, připravili jsme pro vás kompletní sety hydroponických rostlin a květináčů.

Sety obsahují květináč v jakékoliv RAL barvě, hydroponickou rostlinu, hydroponický samozavlažovací set, hydrogranule, sadu živin na 12 měsíců - nic více pro zdravé a jednoduché pěstování potřebovat nebudete. Při tomto způsobu osazení a použití hydroponických setů, je navíc téměř nemožné rostlinu tzv. přelít, či nechat zaschnout nesprávnou zálivkou. 

Katalog kompetních setů v pdf ZDE.

  

 

HYDROPONICKÉ ROSTLINY

Hydroponicky pěstovat je možno téměř jakoukoliv rostlinu. Pokud se rostlinám zajistí vyvážený a pravidelný přísun minerálních látek jakou jsou např. draslík, fosfor či dusík, rostliny již ke svému životu nepotřebují substrát. Hydroponické rostliny rostou na mnohem menším prostoru, než rostliny pěstované v substrátu - to v praxi znamená, že vzrostlé rostliny mají menší kořenový bal a je možno je osadit do menších nádob, čímž získáváme mnohem širší variabilitu při výběru květináče a vzhledem k nižší hmotnosti i jednodušší manipulaci.

Níže si můžete prohlédnout fota hydroponických rostlin, které jsme pořídili u našeho dodavatele - společnosti s historií 25 let, která se již od počátku svého působení specializuje výhradně na hydroponie. Rostliny pro vás jezdíme vybírat osobně a jedině tak vám můžeme za kvalitu ručit.

 

 

VÝHODY HYDROPONIE

Hydroponické rostliny dodáváme ve speciálních květináčích, nebo v květináčích s hydroponickou úpravou. Rostliny jsou v květináčích umístěny ve svých pěstěbních nádobách a jsou zasypány tzv. hydrogranulemi. Každá pěstební nádoba je opatřena vodoznakem, který zcela přesně ukazuje stav zálivky. Zároveň je v květináči plnící šachta pro aplikaci živin. Navíc ke kompletním setům dodáváme přesné dávky živin na 12 měsíců.

  • hydroponické rostliny není v budoucnu potřeba přesazovat
  • naprosto přesná zálivka a aplikace živin 
  • kořenový systém lépe dýchá - rostliny lépe a zdravěji rostou (kořeny nejsou "pohřbeny" v zemi)
  • absolutní minimalizace škůdců, alergenů, plísní a nemožnost růstu plevele
  • při pěstování v substrátu vyžadují kořeny v průběhu růstu stále více prostoru, který ovšem nebudou mít, pokud se nepřesadí do většího květináče - hydroponicky pěstované rostliny mohou růst po celou dobu na omezeném prostoru


Galerie