Mini vertikální zahrada RESPIRA®

RESPIRA® je první zcela autonomní, mobilní a automatická zelená stěna, která spojuje botaniku s pokročilou SMART technologií. A navíc aktivně čistí vzduch!

Pro provoz Respiry potřebujete pouze elektrickou zásuvku a jednou za měsíc dolít vodu - vše ostatní udělá za Vás. Hodí se i do interiéru bez jakéhokoliv denního světla. Respira navíc aktivně čistí vzdcuh za použití  nejspolehlivější a nejvyspělejší technologii čištění vzduchu - rostlin. Jejich organická a přirozená technika byla přenesena do systému malé zelené stěny, která se o sebe jednoduše sama postará. Navíc vám změří kvalitu ovzduší v interiéru jako např. vzdušnou vlhkost,  obsah těkavých látek, teplotu aj.

 

JAK TO FUNGUJE?

Rostliny jsou pěstovány v hydroponickém systému Respira, který aktivními ventilátory nasává vzduch přes biologicky aktivní zónu rostlin s obnaženými kořeny. Biofilm obsahující mikrobiální bakterie žijící v kořenové zóně rostlin zachycuje a rozkládá toxiny ve vzduchu. Vyčištěný vzduch se pak uvolňuje a navíc interiér zvlhčuje a ochlazuje.

 

CO JE BIOFILTRACE?

Jednoduše řečeno, biofiltrace je přirozený biologický proces snižování VOC (těkavé organické látky) a znečištění ve vzduchu. Toho je dosaženo přivedením proudu kontaminovaného vzduchu přes pěstební médium do kořenového systému rostlin, kde mikroorganismy zachycují a rozkládají kontaminanty nacházející se ve vzduchu. Výzkum prokázal, že cirkulace vzduchu přes biofiltr zelených hydroponických stěn obecně, odstraňuje významnou část VOC. Skrytá magie, díky které funguje celý systém, je mikrobiom přítomný na rostlinách v kořenové zóně (rhizosféře), který mj. rozkládá sloučeniny obsahující uhlík a ty dále štěpí a používá je při fotosyntéze.

 

 

KDE SI RESPIRU POŘÍDIT A KAM JÍ UMÍSTIT?

Respiru je možno umístit do jakéhokoliv interiéru se stálou pokojovou teplotou a dostupným přívodem elektřiny. V interiéru, kde není přirozené denní světlo je možno do Respiry instalovat speciální LEDgrow osvětlení s automatickým režimem.  Jestli jí postavíte na zem do prostoru, nebo jednoduše zavěsíte na zeď je na vás .-)

Respiru dodáváme ve dvou barevných variantách - bílá a černá. Rostliny vám osadíme dle přání a vašeho výběru, nebo vám poradíme a vše vám dovezeme až na místo.

Na Respiru se můžete přijet podívat k nám do showroomu na Praze 8 ZDE, nebo pro více informací volejte a pište.

 

 

  

JAK SE O RESPIRU STARAT A KOLIK VLASTNĚ STOJÍ?

Respira je plně automatická, stačí dolít vodu a zapojit do zásuvky. Součástí balení je hnojivo na 6 měsíců, ale i to se dávkuje automaticky. Jediné, co bude potřeba,  je tu a tam odstranit zažloutlý list a kultivovat vyrůstající rostliny - pokud si však nebudete vědět rady, se vším vám rádi poradíme. Veškeré informace také budete mít po ruce a to díky mobilní aplikaci, ze které můžete Respiru jednoduše ovládat.

CENA kompletní Respiry včetně podstavce, osvětlení, hnojiva na 6 měsíců a hydroponických rostlin činí 29 900,- Kč včetně DPH. A aby toho nebylo málo, doprava a instalace po Praze je nyní zdarma.

 

Rozměry Respiry:

Výška 99cm - 120cm (se stojanem) / šířka 50cm / hloubka 23cm (bez rostlin)

Galerie

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení